Rahat Uykunun Sembolü; Pijama Takımları

Rahat Uykunun Sembolü; Pijama Takımları

Rahat Uykunun Sembolü; Pijama Takımları

İnsan gün içinde hayatını kazanmak için çalışır. Geceleri, günün yorgunluğunu atmak, ertesi güne enerji toplamak için dinlenir. Gece dinlenmesi kişinin gün içindeki performansı için çok önemlidir. Son derece rahat olan

pijama takımları

gece uykusunun kalitesini artırır. Pijama takımları aslında sadece geceleri giyilmez. Evine gelip rahatlamak isteyenler hemen pijamalarını giyer. Yumuşak dokusu ve rahat tasarımlarıyla pijamalar kişiye rahatlamayı hatırlatır.

Tekstil sektörünün önemli parçalarından biridir pijamalar. Türk kültüründe yatağa pijama ile girilir. Bunun nedeni gecenin dinlendirici özelliğini kat ve kat artırmaktır. Gece uykusunda kişi bilinçsiz bir şekilde uyur. Bilinçsizce uyunurken uzuvların rahat olması gerekir. Günlük kıyafetlerle saatlerce uyuyup dinlenmeden kalkmayı tecrübe etmeyen yoktur. Hareket özgürlüğünü olmaması uzuvların rahatlamasını engeller. Bundan dolayı pijama takımları tamamen kişilerin rahatlamasına sebep olacak şekilde tasarlanmıştır.

Kışlık Pijama Takımı Çeşitliliği

Ev içinde ve gece giymeye uygun olarak üretilen pijama takımlarında çok çeşitlilik söz konusudur. Çok fazla tercih hakkının olması seçimi biraz zorlaştırabilir. Öncelikle

pijama takımları

yazlık ve kışlık olarak çeşitlenir. Mevsimin hava şartları dikkate alınarak tasarlanmıştır. Yazlık ürünler ince ve pamuklu kumaşlardan üretilmiştir. Kışlıklar ise kalın ve sıcak tutamaya yönelik kumaşlardan imal edilmiştir.

Kışlık pijamalar iki veya 3 parçadır. Alt ve üstten oluşan iki parçalar uzun kolludur. Uzun kollu kışlıkların 3 parçalılarına sabahlık ilave edilmiştir. Kış sabahlarında sıcacık yataktan kalkınca insan üşür. Sabahlık giyilince üşütme riski ortadan kalkar. Kışlık modellerde pelüş, kadife, polar gibi kumaşlar kullanılır. Paçalar genellikle lastiklidir. Soğuk havanın girmesi engellenerek daha sıcak tutması sağlanır.

Kışlık pijama takımlarının her zaman kendine özgü özelliklerinin bulunduğu bilinmektedir. Bu kapsamda kışlık pijamalarda temel amaç, sıcak tutmak olduğun için bu tarz pijamaların kumaşları da kalındır. Elbette ki kışlık pijamaların da her zaman şık bir görselliğe ev sahipliği yapmaları gerekmektedir. Ancak bu sayede söz konusu ürünlerin sıklıkla tercih edilmeleri de mümkün olacaktır.

Yazlık Pijama Takımları

Yazlık takımların oldukça fazla çeşide sahiptir. 2, 3, 4 hatta 5 parçalı olan takımlar vardır. Üstler kısa kollu veya askılıdır. Altlar ise şort, dizlere veya bileklere kadar uzun modellerdir. Yazlıklarda sadece alt ve üstten oluşan takımlar vardır. Şort ve uzun alt, kısa kollu üst, gecelik ve sabahlıktan oluşan takımlar da mevcuttur.

Yazlık modellerin paçaları lastikli olmaz. Hava alarak vücudun serin kalmasını sağlamak için geniş bırakılır. Terleme ve tahrişi önlemek için yazlık modellerde pamuklu kumaşlar kullanılır. Saten ve ipek takımlar daha özel zamanlar için tasarlanmıştır.

Yazlık pijama takımları

da her zaman serin tutmak konusunda iddialı ürünler olduklarını söyleyebiliriz. Dolayısıyla yazlık pijamaların diğer pijama türlerine göre daha ince kumaşlardan üretildiklerini de söylemek mümkün olur.

Pijama Takımı Nasıl Seçilir?

Pijama takımlarının çok fazla çeşidi bulunmakta. Çeşitliliğin fazla olması her zevke ve tarza hitap etmesi bakımından oldukça önemlidir. Ancak seçimi zorlaştıracağı bir gerçektir. Pijama almadan önce ihtiyacınızı belirlemelisiniz. Ardından seçme aşamasına geçebilirsiniz;

  • Kullanılacağı mevsime göre yazlık veya kışlık modellere bakılmalı. İhtiyaç yazlıksa kışlıkla oyalanmaya gerek kalmayacaktır.
  • Takımın kaç parçadan oluşacağına karar verilmeli. Genelde 2 parça kullanan bir kişinin sabahlığa ek para ödemesi mantıksızdır.
  • Kumaşın içeriği ve kalitesi. Kumaşın kaliteli olmasıyla cilt tahrişinin önüne geçilebilir. Naylon ve polyester ağırlıklı kumaşlar sürtünerek cilde zarar verir. Hatta terlettiğinden dolayı kızarıklık ve yanmalar oluşur. Takımların kumaşlarında pamuk oranının yüksek olmasına dikkat edilmelidir. İpek ve saten gibi kumaşlar yumuşak dokusuyla cilde zarar vermez.
  • Vücut tipine uygun olan modeller tercih edilmeli. Bacakları kalın olanların taytlı modeller tercih etmemesi gerekir. Basenlerinde fazlalıkları olanlar uzun üstler tercih etmeli.
  • Desen, renk ve tarzın göze hitap etmesi. Pijamaların rahatlığı kadar şık ve estetik görünmesi de önemlidir. Zevkinize hitap eden severek giyeceğiniz takımları almalısınız.

Ev Hali Modern Pijama Takımları

Ev hali denilen bir durum vardır. Rahat kıyafetlerin giyildiği ev halidir. Ev halinde

pijama takımları

giyenlerdenseniz modern tasarımlı modelleri inceleyebilirsiniz. Modern tasarımlar, rahat ve son derece şıktır. Zincir, karakter ve yazı baskısı olmak üzere farklı detaylar kullanılır. Her bir dokunuş ve detay takımları çok şık ve kullanılır kılmıştır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir