Kadın Giyim Tarzları

Kadın Giyim Tarzları

Kadın Giyim Tarzları

Kadın, güzel ve zarif olarak tanımlanır. Yaratılıştan güzeli narin ve zarif olan hanımlar giyim tarzlarıyla bu özelliklerini öne çıkarırlar. Her bayanın tarzı ve zevki farklıdır.

Kadın giyim

, etek, pantolon, şort, tişört, salopet, bluz, gömlek gibi parçalardan oluşur. Parçaların tasarımları ve bir araya getirilişleri hanımların tarzlarını belirler. Spor, klasik, maskülen, casual, sokak, Retro en çok karşılaştığımız kadın giyim tarzıdır. Bunların dışında gezgin, bohem, minimalist, elegant, Androjen, Fütüristik, Vamp gibi tarzlarda mevcut.

Bayanlar giyim konusunda çok hassas davranırlar. Hassas davranmadaki en önemli neden tarzlarına uygun olanı seçebilmektir. Hanımlar için kıyafet, sadece vücudu dış etkenlerden koruyan unsur değildir. Dış etkenlerden korurken aynı zamanda güzelliği de yansıtmalıdır. Fazlalıkları kapatarak daha çekici ve zarif göstermelidir.

Sokak Tarzı Kadın Giyim

Rahatından vazgeçemeyen hanımların tercihi sokak tarzını oluşturur.

Kadın giyim

tarzlarından olan sokakta rahatlık ön planda olmasına rağmen şıklıktan vazgeçilmez. Dikkatleri üzerine çekecek tasarımların hakim olduğu sokak tarzında, bol kıyafetler daha çok talep görür. Deri ceket, tişört, kot pantolon ve kazak sokak tarzının en önemli parçalarıdır.

Sokak tarzı, resmiyetten çok uzaktır. Sıradan parçaların farklı şekilde birleştirilmesinden oluşur. Çizme ve spor ayakkabılar her mevsim giyilir. Genellikle genç bayanların tercih ettiği sokak tarzında aksesuar olarak yoğunlukla kolye, bileklik ve yüzük kullanılır. Kendini genç hisseden orta ve yaşlı hanımlar da sokak tarzını benimseyebilir. Sokak tarzına yakın olan diğer tarz da aesrhetictir. Yüksek belli pantolonların ve renkli kıyafetlerin hakim olduğu bir tarzdır.

Spor Tarzı Kadın Giyim

Sporla ilgilenen hanımlar daha çok spor tarzı benimser. Her an rahat olmak isteyenlere hitap eder. Sokak tarzına oranla çok ama çok daha relaxtır. Rahat parçaların birleşiminden oluşur. Altta eşofman üstte sweat spor tarzın en çok bilinen resmidir. Spor ayakkabı olmazsa olmaz parçadır. Çalışan hanımlar hafta sonlarında, piknikte, etkinlikte rahatlığından dolayı spor tarzı benimser.

Hareketleri sınırlandıran kıyafetler rahatsız edicidir. Bütün gün üzerinde rahat olmayan elbiselerle dolaşanlar evlerinde spor tarza geçiverir. Kot pantolon ile askılı tişört, salopet ve tişörtle sportif tarzı yakalayabilirsiniz.

Klasik Tarzı Kadın Giyim

Çalışan hanımlar genellikle klasik tarzda giyinmek zorunda kalır. Ofis çalışanları için bu durum biraz da zorunluluk halini alır. Klasik tarz çok resmidir. Kurumsal iş yerlerinde kullanılan tarzda beyaz gömlek, etek ve ceket hakimdir. Etek olarak genellikle kalem etek tercih edilir. Pantolonlar ise kumaştır. Gömlekler klasik tarzda olup çok renkli olmaz. Beyaz, mavi en çok kullanılandır.

Klasik tarzda ayakkabı seçimi de önemlidir. Stiletto ve yüksek topuklu ayakkabılar kombini tamamlar. Klasik tarzı benimseyenlerin aksesuarları çanta, bileklik ve saattir. Kolye nadiren kullanılır. Sadece iş hayatından giyilmezler. Kış düğünlerinde, iş toplantılarında ve kendinizi güçlü hissetmek istediğiniz her yerde klasik giyinebilirsiniz.

MaskülenTarzı Kadın Giyim

Son zamanlarda maskülen tarzı oldukça fazla görmekteyiz. Erkeksi giyim olarak da nitelendirilebilir.  Yumuşak kadın tarzının yerini sert ve ciddi bir tarz alır. Maskülen tarzda, kadınlar için tasarlanan ürünler kullanılır. Bir de androjen tarzı vardır. Androjen tarzında tamamen erkek kıyafetleri kullanılır. Erkeksi giyinmek değil erkek kıyafetlerini giyinmektir. Ciddi görünmeyi gerektirecek işlerde çalışan hanımlar maskülen tarzı benimseyebilir.

Casual Tarzı Kadın Giyim

Gündelik giyim tarzı olarak nitelendirilen casual, şıklıkla beraber rahatlığı temel alır. Gün içerisinde rahat edilebilecek parçalarla yapılan kombinlerdir. Girilen ortamlarda dikkat çekmek ama aynı zamanda rahat olmak için ideal bir tarzıdır. 7 yaşındaki bir geç kıza, 77 yaşındaki bir nineye de uygundur. Aksesuar kullanılır ancak mümkün olduğunda sade olmasına dikkat edilir.

Retro Tarzı Kadın Giyim

Eski giyim tarzı olan retroda geçmişten esintiler kullanılır. Günümüzün trenleri ile geçmişin izleri harmanlanır. Vintage tarzı ile Retro karıştırılır. Oysaki vintagede tamamen eski zamandan kalma ürünler kullanılır. Retro

kadın giyim

tarzında ise geçmişteki ürünlerin günümüze uyarlanması söz konusudur.

Kareli gömlekler, vatka kullanılan ceketler, der, eldivenler, kadife ve pileli etekler / pantolonlar, fötr şapkalar Retro tarzının parçalarıdır. Kadın giyim ürünleri her zaman göz alıcı bir şıklığa sahip olmak durumundadır. Ancak bu sayede söz konusu ürünlere olan talep sürekli bir şekilde de artış göstermektedir.

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir