Jartiyer Nedir?

Jartiyer Nedir?

Jartiyer Nedir?

Kadınların giydiği bir çeşit iç çamaşırı olan

jartiyer

, farklı alanlarda kullanılabilir. Bir çeşit lastikli aparattır. Diz üstüne kadar çıkan ince çorapları, bir bağ yardımı ile tutturmayı sağlar. Çorap, jartiyer, külot ve sütyen şeklinde takım halinde satıldığı gibi, tek başına da satılabilir. Kutu içerisinde satılır. Gelinlik çağındaki kızlar, çeyizleri için almaktadır. Ancak fantazi iç giyim olarak da kullanılır. Bundan dolayı da söz konusu ürünlere olan ilgi günden güne artış göstermektedir.

 

Büyükler, gelinlik çağındaki kızlar için çeyiz bohçalarına özel olarak bu iç çamaşırını koyar. Çeyizliğin yanı sıra hediye de alınabilir. Kullanışlı ve toparlayıcı bir üründür. Çoraplara tutturmadan tek başına da kullanılabilir. Özel an ve günlerin vazgeçilmez fantazi çamaşırlarından biridir. Partnerlere güzel görünmek için de kullanılır. Elbette ki kadınlar çekici görünmek için de etkili fantezi ürünlerini tercih etmektedir.

 

Jartiyerin Kullanım Amacı

İpek çorapların üretilmesinin ardından jartiyer ortaya çıkmıştır. İpek çoraplar vücuttan kaydığı için bir destek ile tutturulması gerekmektedir. İşte bu nedenle çorap desteği,

jartiyer

ile sağlanır. Özellikle etek ve elbiselerin altına giyilir. Ancak tek başına fantazi giyim aracı olarak da kullanılır. Lastikli ve bele oturtulan bir yapıya sahiptir. Kancaları yardımı ile vücuda tutturulur.

 

Vücuda oturtulan jartiyerin, basen kısmında 4 adet tutturmaya yarayan aparat vardır. Bu aparatlara, çorapların üst kısmı tutturulur ve kayması önlenir. Hem bedene hem de bacağa sıkı bir şekilde yapışarak, görsel olarak seksi bir görüntü ortaya çıkarır. Çorapların yapısı zamanla ipekten farklı modellere dönmüştür. Genellikle, çorabın bacakta bittiği yerde dantel detay vardır.

 

Fantazi Giyim ve Jartiyer

İlk çıktığı zamanlarda günlük kullanıma uygun olan jartiyerler, şimdilerde sadece özel anlar için yatak odalarında kullanılmaktadır. Ayrıca gelinliklerin altına giyilir. Seksi bir görünüme izin verdiği için, kadınlar sıklıkla iç çamaşırı olarak kullanmaktadır. Dantelli yada fileli bir çorap ile desteklendiğinde göze hitap eden bir kostüm haline dönüşür. Ayrıca uygun sütyen ve külot ile desteklendiğinde de bir bütünlük sağlayarak, göze hitap eder.

 

Jartiyer

için en basit tabirle; çorapların vücuttan kaymaması için bir lastik yardımıyla tutturulduğu aparattır denebilir. Birçok jartiyer modeli bulunabilir. Herkesin zevkine, bedenine ve ten rengine göre modeller vardır. Hem şık hem seksi görünmek için, ideal bir iç çamaşırıdır. Kadınların, fantazi gecelik ve fantazi kostüm kategorisinde bulabileceği bir takımdır.

 

Jartiyer Modelleri

Kadınlar günlük olarak jartiyeri kullandığı gibi özel günlerde de kullanabilir. Elbise ve etek giyen kadınlar,

jartiyer

ile günü rahat geçirmektedir. Gelinliğin altına özel beyaz modeller giyilir. Düğün ve nikahta kadınlara çorap açısından kolaylık sağlar. Farklı modellerde birçok jartiyer çeşidi bulmak mümkündür. Yatak odalarında da vazgeçilmez kostümlerinden biridir. Her kadının dolabında farklı jartiyer modelleri vardır.

 

Kadınların jartiyer seçerken ilk dikkat edecekleri özellik, vücut tipine uygun olmasıdır. Eğer vücut tipine uyum sağlamayan jartiyerler seçilirse bu durum, kötü görüntülere neden olabilir. Elbette ki jartiyerde de beden bulunmaktadır. Hemen hemen her bedene ve vücut tipine göre jartiyer bulmak mümkündür. Dantelli modeller olduğu gibi sade ve düz modeller bulmakta mümkündür.

 

Jartiyer Nasıl Kullanılır?

Kullanım açısından kolaylık sağlayan jartiyer, alışkanlığa göre kolay kullanımı değişmektedir. İlk defa giyecek biri için çorap ile kombinasyonu zor olabilir. Bele oturtulan jartiyerin çoraplara tutturulacak ipleri basenlere kadar uzanır. Tutturma aparatları, ince çorapların basene kadar çıkan tarafına tutturulur. Burada 2 tanesi önde iki tanesi arkada olmak üzere, 4 adet tutturma aparatı bulunur.

 

Jartiyer

ve çorap uyumu bu şekildedir. Jartiyerin altına tanga yada j-string giyilmesi de önemlidir. Çorapla birlikte bütünlük sağlayarak bu üçlü kombinasyon sayesinde ortaya seksi bir görüntü çıkmaktadır. Jartiyerin çoraba düzgün ve paralel bir şekilde tutturulması önemlidir. Eğer tam tutturulamazsa, ortaya simetrik olmayan kötü bir görüntü çıkabilir.

 

Özellikle son zamanlarda fantezi ürünlerin yoğun bir şekilde ilgi gördüklerini biliyoruz. jartiyer tarzı ürünlere de günümüzde etkili bir düzeyde ihtiyaç duyulmaktadır. Esasında son zamanlarda jartiyerlerin tek olarak değil de daha çok takım olarak talep gördüklerini ifade edebiliriz. Yani sütyen, külot ve jartiyerden oluşan üçlü setler son zamanlarda daha çok tercih edilmektedir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir