Abiye Giyim

Abiye Giyim

Abiye Giyim

Kadınlar için kıyafet dünyası çok çeşitlidir. Düğün ya da davet gibi özel günlerde için üretilen kıyafetler ise her zaman özeldir. Özel günlerde ışıltılı ya da farklı tarzlarda üretilen kadın kıyafeti çeşitlerine

abiye giyim

denilir. Abiye kelimesi Fransızcadan dilimize geçmiştir. Özelliklede şık giyinmesini seven kadınların vazgeçilmez kıyafet parçaları arasında yerini almıştır. Böylece abiyeler göz alıcı bir şık tasarım özelliğine de sahip olmaya başlamıştır.

Abiye tarzındaki kıyafetler gece kıyafeti olarak adlandırılır. Genel olarak özel gün çeşidine göre kendi içinde ayrılır. Her tarz ve vücut tipine abiye çeşitleri bulunur. Abiye kıyafetlerde özel tasarımlar daha yoğun olarak tercih edilir. Çünkü kadınlar için özel gün ve gecelerde özenli olarak giyinmek daha çok önemlidir. Abiye giyim söz konusu olduğunda karşımıza son derece geniş bir ürün yelpazesi çıkar. Bundan dolayı da abiye giyimlere yönelik modellerin de sayısı her geçen gün itibariyle artış göstermektedir!

Abiye Giyim Modelleri

Abiye çeşitleri kendi içerisinde gidilecek yere göre değişir. Çünkü abiye çeşitleri çok fazladır. Bu yüzden de nerede hangi abiye modeli giyilir? Bu konuda bilgi birikiminin olması gerekir.

Abiye çeşitleri genel olarak altı gruba ayırabiliriz. Bunlar;

-Tesettür abiye modelleri

– Nikah abiye modelleri

-Parti abiye modelleri

– Nişan abiye modelleri

– Mezuniyet abiye modelleri

– Parti abiye modelleri

Tesettür abiye modelleri genel olarak baş örtüsü ile set halinde olurlar. Özelliklede muhafazakar kadınlar için üretilir. Son dönemlerde tesettür abiye çeşitleri daha fazla üretilmeye başladı. Böylece tesettür abiyelere olan ilgi günden güne de artış gösterdi.

Nikah ve nişan abiye çeşitleri; genel olarak beyaz renkli; sade ve şık çeşitleri tercih edilir. Nikah ve nişan töreninizde ön plana nikah abiye çeşitleri ile çıkabilirsiniz. Son yıllarda ise nikah abiye modelleri tüllü şapka ve eldiven aksesuarları ile tercih ediliyor.

Parti abiye modellerinde ise genel olarak kısa boy ve sade abiyeler tercih edilir. Özelliklede parti abiye çeşitlerinde rahat hareket edebilmek önemlidir. Mezuniyet abiye çeşitlerinde en belirgin özellik ise zarafeti anlatmasıdır. Genel olarak uzun, sade ve göz alıcı abiye modelleridir.

Abiye Giyim Özellikleri

Abiye çeşitlerinin ön önemli özellikleri kıyafeti ile ön plana çıkabilmektir. Giyim konusuna özenli davranan kadınlar özelliklede abiye modellerinde daha özenli davranırlar. Peki abiye modelleri genel olarak nasıl olur? Öncelikli olarak abiye modellerinde abiyenin boyu ve yapımında kullanılan malzeme çeşitleri önemsenir.

Genel olarak abiye modellerinde uzun boylu abiyeler daha yoğun olarak tercih edilir. Kısa boy abiye çeşitleri ise genel olarak parti ya da mezuniyet gibi özel gün ve gecelerin tercihi olur. Abiyeler her zaman göz alıcı bir şıklığın adresi konumunda yer almaktadır. Bundan dolayı da sıklıkla tercih edilmektedir.

Abiye çeşitlerinde yapımından kullanılan malzemelerde her zaman için ön planda yer alır. Özelliklede kumaş yapısı abiye çeşitlerinde farklı olarak kullanılır. Abiye çeşitlerinde göz kamaştırıcı ürünler daha çok kullanılır. Taşlı abiye modelleri her dönemin baş tacı olarak bulunur. Kullanılan kumaş rengi ve aksesuarlar ile abiye modelli tamamlanır.

Abiye Giyim Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Abiye çeşitleri her dönem yoğun olarak tercih edilir. Özelliklede göz kamaştırıcı giyim tarzına sahip kadınlar tarafından daha fazla tercih edilir. Peki, abiye giyim seçiminde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

– Abiye çeşitlerinde vücut tipine uygun olan model seçilmelidir.

– Özelliklede ten rengine yakışacak renkler seçilmelidir.

– Düğün ya da balo gibi davetlerde daha göz kamaştırıcı abiyeler seçilmelidir.

– Parti ya da mezuniyet gibi davetlerde ise sade abiye çeşitleri seçilmelidir.

Kadınlar arasında ise her zaman farklı olmak istenir. Bu yüzden genel olarak sıklık kullanılan abiye modeli seçilmemesinde fayda vardır.

Abiye Giyim Fiyatları

Giyim dünyasında abiye çeşitleri diğer çeşitlere göre biraz daha maliyetli olur. Çünkü yapımı daha fazla uğraştırır. Günümüzde ise genel olarak abiye çeşitlerinde fiyatlar kumaş ve farklı tarza göre belirlenir.

Özelliklede uygun bütçeli abiye çeşitleri son dönemlerde online alışveriş sitelerinde daha yoğun olarak bulunuyor. Abiye çeşitleri genel olarak ilkbahar ve yaz dönemlerinde kullanılır. Bu yüzden de

abiye giyim

çeşitlerinde kış dönemimde fiyatlar daha uygun olarak bulunur.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir